Microsoft Office’i satın alıp bilgisayarınıza yüklemeden de kullanabilirsiniz.Bunun için gereken şeyler bir Hotmail hesabı ve tabi ki bir web tarayıcı.Öncelikle Hotmail‘e giriş yapın.Üst taraftaki SkyDrive’ın üstüne gelince çıkan Yeni Word,Excel,Powerpoint ve OneNote ‘tan istediğinizi açın ve belgeye isim verin.Çalışmanızı yapın ve kaydedin.

Microsoft’un online hizmeti SkyDrive sadece Office belgeleri ile çalışmak için değil.Aynı zamanda bu servise dosyalarınızı da yükleyebilirsiniz.Microsoft bu konuda cömert davranıp size 25 GB’lık bir alan sunuyor.

Eğer Microsoft olmadan belgelerinizi düzenleyip internete dosyalarınızı yüklemek istiyorsanız ücretsiz bir Google hesabıyla Google Dokümanlar’ı kullanabilirsiniz.Google size dosya ve doküman yükleme konusunda 1 GB alan veriyor ve Google Dokümanlar’da oluşturduğunuz belgeleriniz bu alana dahil olmuyor.Daha fazla alan istiyorsanız bir miktar para ödemeniz gerekiyor.Ama dokümanlar için düşündüğümüzde 1 GB gayet yeterli bir alan.

(Not: Yazı güncel değildir. Microsoft Skydrive’ın ücretsiz alanı 7 GB olurken, Google Dokümanlar’ın adı Google Drive olarak değiştirilip kapasitesi 5 GB olmuştur.)

Reklamlar