Aşağıdaki işlemleri uygulayarak Firefox’u geliştirebilirsiniz.Bu işlemleri Firefox adres çubuğuna about:config yazıp “Söz veriyorum dikkatli olacağım”ı işaretledikten sonra yapıyoruz.

Eklenti Kurulumunu Hızlandırma

Yeni bir eklenti kurmak istediğinizde kurulum için bir kaç saniye beklemeniz gerekir.Bu süreyi değiştirmek veya beklememek için:

security.dialog_enable_delay” satırını bulup çift tıklayın ve varsayılan 2.000 milisaniyelik değeri azaltın ya da beklemek istemiyorsanız değeri 0 yapın.

Arama Sonuçlarını Yeni Sekmede Açın

Normalde arama yaptığınızda arama sonuçları sekme içinde açılır.Arama sonuçları için yenisekme açılmasını istiyorsanız:

browser.search.openintab” satırına çift tıklayıp değeri “True” yapın.

Uyumlu Olmayan Eklentileri Çalıştırın
Firefox 4,uyumlu olmayan eklentileri bloke ediyor ama eski eklentileri çalıştırabilmenin bir yolu var. Boş bir yerde sağ tıklayın ve Yeni-Boolen’i tıklayın ayar ismine “extensions.checkCompatibility” yazın ve değeri “false” yapın.

Firefox’u Hızlandırın

Firefox’u uzun süredir kullanıyorsanız tarama geçmişinizin ve yer imlerinizin saklandığı veritabanı şişecektir. http://www.crystalidea.com/speedyfox  adresindeki program bu veritabanını optimize ediyor ve herhangibir veri kaybına yol açmıyor.

Adres Satırında İstediğiniz Yeri Seçin

Firefox’ta adres çubuğuna tıkladığınızda URL’nin tamamı seçilir.Sadece istediğiniz kısmın seçilmesini istiyorsanız “browser.urlbar.clickSelectsAll” değerini “False” olarak değiştirmeniz yeterli.

Kaynak:PCnet Dergisi’nden alınarak yeniden düzenlenmiştir.

Reklamlar