Daha önce online fotoğraf paylaşımı konusunda Flickr ve Picasa’dan bahsetmiştim. Flickr ve Picasa albümler oluşturup resimleri bir arada paylaşabileceğiniz servisler. Ama örneğin sadece birkaç resmi belirli sayıda kişiyle paylaşmak için ya da forum gibi sitelere koyacağınız resimler için o servisleri kullanmak istemeyebilirsiniz. Bunlar içinse çoğu üyelik gerektirmeyen dosya barındırma siteleri var.

Photobucket

Photobucket, kaliteli bir resim barındırma sitesi. Avantajlarından biri resimleri düzeltmek için iyi bir resim editörü sunması. Dezavantajı ise üyelik gerektirmesi. Örneğin web sitenize koyacağınız resimler için kaliteli bir servis arıyorsanız Photobucket’ı kullanabilirsiniz.

Photobucket: photobucket.com

Imgur

Yine kaliteli ve en çok kullanılan servislerden biri olan Imgur’da Photobucket’ın aksine fotoğraf yüklemek için üye olmanıza gerek yok, ama yine de üyelik şansı sunuyor.

Imgur: imgur.com

Hızlıresim

Bu servis de Hızlıupload gibi bir Türk servisi ve aynı onun gibi basitliğe önem vermiş bir servis. Dezavantajı bir resmi yükledikten 6 ay sonra sunucularından silmesi. Bu yüzden bence forum, web sitesi gibi yerlerde kullanılması çok uygun değil ama bir yakınınıza anlık olarak göstereceğiniz bir görsel için gayet uygun.

Hızlıresim: hizliresim.com

Reklamlar