İnternet, pek çok şeyde olduğu gibi yabancı dilimizi geliştirmemiz için bize yardımcı oluyor. Bu yazıda işinize yarayacak birkaç siteden kısaca bahsedeceğim.

Livemocha pek çok yabancı dil barındıran, o dillerin giriş seviyesindeki kurslarını ücretsiz olarak alabilmenize ve parayla satın aldığınız sanal jetonla farklı seviyelerdeki kursları alabilmenize yarayan bir servis. Sitede ayrıca alıştırmaları inceleyebilir, yabancı kişileri ekleyip onlarla konuşabilirsiniz.

Eslpod sitesi İngilizce dinleme becerinizi geliştirmeye yönelik podcast’ler sunan bir site. Podcast’leri isterseniz site üzerinden isterseniz de indirerek dinleyebilirsiniz. Farklı dillerde podcast’ler bulmak için buraya ve buraya tıklayabilirsiniz.

Ücretsiz e-kitap konusunda daha önce bir yazı yazmıştım, o yazıdan alıntı yapıyorum:

Ücretsiz e-kitap okuyabileceğiniz sitelerden biri gutenberg.org bir diğeri ise Google’ın kitap arama motoru books.google.com. Gutenberg.org’taki bütün kitaplar ücretsiz ve farklı formatlarda (html, kindle gibi) indirilebiliyor. Google Books ise aslında bir kitap/e-kitap arama motoru olduğundan dolayı her e-kitap ücretsiz değil.

Reklamlar