Bir yazılım indirecekken arama motorundan yazılımın orijinal sitesine girer indiririz ya da yazılım indirme sitelerine başvururuz. Yazılımın sitesini bulup indirmektense yazılım indirme sitelerindeki puanları görüp, yorumları okuyarak indirmek daha cazip gelebilir. Bu yazıda bazı yazılım indirme sitelerinden kısaca bahsedeceğim.

Softpedia.com ve Download.com birbirinden çok da farklı olmayan iki popüler servis. İkisinde de kullanıcı puanları ve incelemeleri yer alıyor.

FileHippo.com diğerlerinden daha sade bir arayüz sunuyor. Programların eski sürümlerini de indirebiliyorsunuz.Servisin bence en büyük eksisi kullanıcıların puan veremiyor oluşu.

Ayrıca FileHippo şu yazımda bahsettiğim gibi bir yazılım güncelleme denetleyicisine sahip. FileHippo Update Checker’a ulaşmak için tıklayın.

Tamindir.com ve Gezginler.net diğerlerinden farklı olarak Türk siteleri, doğal olarak program açıklamaları ve kullanıcı yorumları Türkçe oluyor. Tamindir.com kullanıcı yorumlarına ve program puanlamasına izin verirken Gezginler.net yalnızca program puanlamasına izin veriyor. Tamindir.com program indirme sitesi olmasının yanında teknoloji blog‘u, haftada bir yayınlanan “Haftanın Teknoloji Gündemi” programı ve video bölümü gibi ekstra bölümlere de sahip.

Reklamlar